Parafia liczy około 1560 parafian, z tendencją wzrostową.  Ok. 450 rodzin.  Frekwencja na Mszach niedzielnych ok. 40 – 50 % w zależności od sezonu i roku liturgicznego. Duszpasterzuje tu 4 kapłanów, od czerwca przybył nam o. Łukasz w miejsce o. Ludwika, który jest w hospicjum w łodzi.

W ubiegłym roku kalendarzowym 2019 w naszej parafii było:

                                   Rok

2019

2018

Pogrzebów

17

24

Ślubów

9

8

Chrztów

29

31

Do I Komunii św. przystąpiło

4

24

Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło

33

 

 

 Co udało się zorganizować w roku 2019

Udało się utrzymać szkołę w Parczewie, zasługa mieszkańców, czyli Parafian – myślę że radość i gratulacje, dla Parafian. A ponadto:
- jasełka,  koncert w wykonaniu scholii i naszego p. Organisty,
- koncert Kolęd w wykonaniu Artystów Gminy Ostrów.
- drogi Krzyżowej po Golgocie pod przewodnictwem p. Emilii,
- spotkania opłatkowe dla dzieci i dorosłych,
- dzień chorego,
- Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych,
- dzień dziecka w gospodarstwie p. Celmerów,
- Dożynki, gospodarzami byli mieszkańcy Parczewa,
- półkolonie dla dzieci w lipcu była grupa ok. 120 osób, wyjazdy pielgrzymkowe m. in, do Medziugorie – było 53 osoby,
- kolejne comiesięczne czuwanie modlitewne,
- sakrament bierzmowania dla młodzieży,
- Parafianie sprzątali golgotę przed odpustem.

Nasze duszpasterstwo

- ministranci, mamy w tej chwili 16 ministrantów – przybył 1 ministrant Kacper , RMPM, Czarny Szkaplerz Męki Pańskiej – prowadzi o. Jakub.
 - wspólnota Modlitewna, 1 krąg domowego Kościoła, Koła Żywego Różańca - mamy ich 9 - w tym 1 męskie,  grupę mężczyzn „Wojownicy Maryi” prowadzi, o Grzegorz,
 - wspólnota Rodzin, będą spotkania dla osób niepełnosprawnych – prowadzi o. Łukasz,
- Jest schola, 18 osób – prowadzi p. Henryk organista,
-  dzieci i młodzież  - prowadzi p. Emila Ratajczyk,

Ekonomia inwestycje, wydatki 

Parafia nie posiada żadnych długów. Do spłaty pozostaje 3.310 zł  za budowę chóru. Budowa ta w całości kosztowa 53 tys. 630 zł – i to była nasza główna inwestycja. Miłym akcentem było poświecenie chóru, w czasie uroczystości odpustowej, i sakramentu Bierzmowania pod przewodnictwem Bp. Łukasza Buzuna. I wspólny obiad na Sali wiejskiej w Sadowiu z naszymi przedstawicielami. 

- Tradycyjnie już tacę październikową przeznaczamy na ogrzewanie kościoła na zimę – staramy się żeby w kościele było ciepło

Plany inwestycyjne 

Wspólnie z Radą  Parafialną podjęliśmy decyzję o otynkowaniu naszej ściany zewnętrznej kościoła. Jest ona ocieplona, wystarczy ją tylko otynkować.  Inwestycja ta rozpocznie się na wiosnę tego roku i będzie wynosiła ok. 13 tys. zł

I w tym roku będziemy zbierać na otynkowanie ściany zewnętrznej kościoła.

 
Co chcielibyśmy, aby odbyło się w naszej Parafii w 2020r.
(kwestie duchowe)

- jasełka,  dzień chorego,
- spotkania opłatkowe dla dzieci i dorosłych i św. Mikołaj,
- Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych,
- dzień dziecka, półkolonie dla dzieci,
- Dożynki Parafialne. -  w tym roku chcielibyśmy organizację dożynek zaproponować mieszkańcom Westrzy,
- wyjazdy pielgrzymkowe do Warszawy, Niepokalanowa  i okolic,

Za rok w naszym zgromadzeniu Pasjonistów będziemy obchodzić 300 lat Zgromadzenia, i tym samym w naszym ośrodku w Sadowiu będzie świętowanie tego JUBILEUSZU. Na luty 2021 jest zaproszony biskup Ordynariusz Edward Janiak.  Chcielibyśmy ten czas podkreślić duchowo ale również i materialnie.

Z duchowej strony powoli dorastamy do koronacji Obrazu Matki Pięknej Miłości

 Z materialnej strony chcemy zaproponować budowę nowego granitowego ołtarza i ambonki. Być może ktoś chciałby się włączyć w ofiarę na ten cel. I w jakiś sposób to dzieło wspomóc. Liczymy na życzliwość naszych dobroczyńców, przyjaciół. Jak się orientowałem taka ambonka i ołtarz to koszt ok. 10 - 12 tys. zł.

Podziękowanie

   Chciałbym wszystkim parafianom i gościom serdecznie podziękować za okazywaną życzliwość. Miało to także miejsce podczas całego roku podczas tylu spotkań przy różnych okazjach.

Chciałbym podziękować:  kapłanom pracującym w naszej parafii, Radzie Parafialnej, radnym,  naszym sołtysom, strażakom, kołom gospodyń Wiejskich, pracownikom naszej parafii, scholii, ministrantom, kołom różańcowym, naszym Dobroczyńcom imiennym i bezimiennym, osobom które nas wspierają, modlą się za nas, są nam życzliwe. Wam bracia i siostry którzy dbacie o porządek w naszym kościele. Cotygodniowe sprzątania – niełatwe ale pokazujące, że zależy wam na tym miejscu i tych ludziach którzy tu się modlą i odwiedzają te miejsce. 

Szczególne podziękowania z podkreśleniem dla naszych sołtysów i Radnych,  p. Wiesławowi który prowadzi stronę internetową naszej parafii, p. Organiście, p. Henrykowi, który muzycznie promuje naszą parafię,  p. Emilii która wspiera spotkania dla dzieci , organizuje półkolonie, pani Katechetce p. Annie, panu Pawłowi który wspiera nas przy różnych awariach, w parafii i w klasztorze –można powiedzieć jest wtedy na zawołanie, p. Kościelnemu, i jego żonie p. Oli,  którzy dbają o obrusy, zakrystię, pani od kwiatów, pani Uli, podziękowania osobom które wspierają nas w kuchni

Życzę Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku i opieki Matki Bożej.

Proboszcz o. Grzegorz CP