ś. p. o. Stanisław Mazur CP

   W Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego, 12 kwietnia po północy w klasztorze w Łodzi zmarł nasz współbrat ś. p. o. Stanisław Mazur CP.
 
   Urodził się 12 października 1946 roku w Strzelczyskach na terytorium ZSRR (obecnie Ukraina - 20 km od polskiej granicy). Niedługo po wojnie jego rodzina przeniosła się do Polski, do Pyskowic pod Gliwicami. Stanisław ukończył tam korespondencyjnie liceum ogólnokształcące. W sierpniu 1973 został przyjęty do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. W roku 1978 złożył profesję wieczystą, a w 1980 przyjął sakrament święceń kapłańskich. Pierwszym miejscem, w którym posługiwał po święceniach było Sadowie.Kolejnymi miejscami jego duszpasterskiej posługi były: Warszawa, Przasnysz, Wisła, Rawa Mazowiecka, Łódź. W roku 1996 rozpoczął pracę w Smotryczu na Ukrainie. W roku 2005 wrócił do Polski do Przasnysza. Od roku 2009 przebywał w klasztorze w Łodzi, gdzie posługiwał aż do Wielkiej Nocy 2020 roku. Był lubiany zarówno przez współbraci, jak i wiernych odwiedzających nasz kościół za pogodę ducha i optymizm, którym zarażał innych. Nawet w ciężkiej chorobie, dotykającej go w ostatnich latach, nie tracił humoru. Zmarł 12 kwietnia 2020 roku w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Pogrzeb ś. p. o. Stanisława odbędzie się w czwartek 16 kwietnia 2020 r. w Łodzi.

10.30 - przywiezienie trumny do kościoła
12.00 - Różaniec
12.30 - Msza Św.
13.15 - wyprowadzenie (wyjazd na cmentarz)
13.40 - od bramy na cmentarzu

Z racji panujących obostrzeń praktycznie nie jest możliwe, aby być fizycznie obecnym na uroczystościach pogrzebowych, będą jednak transmitowane na Facebooku prowadzonej przez pasjonistów parafii Matki Bożej Bolesnej w Łodzi od godz. 10:30:

https://www.facebook.com/LodzMBB/

 Na zdjęciu (w środku) o. Stanisław na pogrzebie o. Józefa Kopcia w Sadowiu w 2017 roku: