PROCESJA BOŻEGO CIAŁA

  W czwartek, 11 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie przeszliśmy w uroczystej eucharystycznej procesji.

  Tegoroczna procesja prawie do samego końca była pod znakiem zapytania. Wytyczne przez panującą pandemię wpierw zakazywały organizowania jej w ogóle, później była zgoda ale tylko wokół kościoła, wreszcie krótko przed uroczystością otrzymaliśmy informację że może się odbyć normalnie, ulicami wioski. Pogoda dopisała, wierni także. Szliśmy do czterech ołtarzy modląc się i śpiewając, dziękując Panu Bogu za wszelkie łaski i prosząc o dalsze. W procesji wzięli udział trzej kapłani, asysta, poczty sztandarowe, ministranci, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne, strażacy i oczywiście wierni. Parafianie zadbali o dekoracje swoich domów, aby dać wyraz wiary i przyznać się do Jezusa. 


 

W.Kaczmarek